Współpraca z programami partnerskimi jest znakomitym pomysłem na dobrze płatną pracę. Programy partnerskie pozwalają zarabiać ciekawe kwoty, które będą albo dodatkiem do pensji albo stałą regularną pensją z której będziesz żył. Pracując na etacie masz jakiś pułap zarobków. Jeśli jesteś kasjerem zarobisz Twoja pensja oscyluje w okolicach 2000zł i nie przeskoczysz tego. W programach partnerskich nie ma górnego limitu zarobków, wszystko zależy od Ciebie i od Twojego zaangażowania.

Współpraca z programami partnerskimi to legalna forma zarabiania, więc jak w każdej pracy musisz od tego odprowadzać podatek i właśnie o tym jest ten wpis. Nie każde działanie w programie partnerskim gwarantuje sukces – trzeba wybrać odpowiedni program i poświęcić temu czas. Nie da się zarabiać z dnia na dzień wymarzonych pensji.  Ci, którzy naprawdę starają się coś osiągnąć i działają systematycznie osiągają niemałe kwoty .

Więc jak rozliczyć się z programów partnerskich?

W przypadku współpracy z programami partnerskimi masz trzy opcje rozliczania swoich przychodów. Jest to rozliczanie się na zasadach ogólnych (18, 32%), ryczałt (8,5%) lub możesz rozliczać się jako firma jeśli ją posiadasz. Rozliczasz się z dzierżawy powierzchni reklamowej, bo tak to się nazywa. Na filmiku, który znajdziesz powyżej opisuje dokładnie te dwa sposoby rozliczania się, więc jeśli Cię one interesują zapoznaj się z video. Opisuje w nim również jest robić przelew do urzędu skarbowego i kilka innych ważnych kwestii. W tym wpisie poruszę sposób, dzięki któremu ja się rozliczałem gdy zaczynałem i który mam sprawdzony na 100%.

Ryczałt ewidencjonowany.

Po pierwszych naliczeniach w programie partnerskim, gdy mamy pewność, że wkrótce otrzymamy wynagrodzenie na konto bankowe udaj się do urzędu skarbowego aby złożyć oświadczenie o wyborze ryczałtu jako formę rozliczeń. Po złożeniu deklaracji co miesiąc od zarobionej sumy wysyłasz na konto urzędu skarbowego 8,5% z tego co zarobisz i niczym innym się nie martwisz. Następnie raz na rok, w styczniu składasz PIT28 za rok poprzedni, ale jeśli współpracujesz ze mną z wszystkim Ci pomogę. To nic trudnego, a podatek płacisz dopiero jak zarobisz.

Deklaracja: